Vyhledávání


Kontakt

AUTO SERVIS BĚHŮNEK POWEREDBYTDI
Prakšice 25
68756

Mob: +420776255950
IČO: 65821840

Nejsme plátci DPH

CHIPTUNING - profesionální úpravy

  • Co je to Chiptuning?


Chiptuning je cesta ke zlepšení jízdních vlastností a zvýšení  výkon motoru vašeho automobilu za pomocí softwarové úpravy. Jedná se o výměnu a následný přepis tzv. EPROM paměti, tedy el. paměťového bloku se sériovým programem, za totožný eprom s programem upraveným podle Vaší řídící jednotky. Tento program upravuje optimálně charakteristiky vstřikování, poměru vzduchu a paliva, zapalování a využítí kvalitního paliva. U turbomotorů se současně zvyšuje plnící tlak turbodmychadla.Všechny úpravy při chiptuningu spočívají pouze v úpravě softwaru seriového programu

 

  •  Co se s Vaším vozem bude dít před chiptuningem, a co v případě zjištění závady ?

Vozidlo bude prohlédnuto našimi techniky, kdy se udělá jízdní test a provede se připojení diagnostiky. Pokud bychom objevili nějaké závady, upozorníme na to zákazníka. Doporučíme případné kroky k jeho odstranění, které by se měly před samotných chiptuningem učinit. Vozidlo musí být před prováděním chiptuningu v pořádku a nesmí být znát žádné závady. Teprve poté se může chiptuning provést.

 

  • Dokáže  chiptuning opravdu snížit spotřebu?

Tahle otázka je velmi důležitá, hodně lidí chce jezdit šetrněji a i s tohoto důvodu dají přednost chiptuningu. Na základě tohoto Vám upravíme software na přání zákazníka. Při zachování stejného stylu jízdy se spotřeba rapidně sníží . Nejvíce záleží na řidiči a jeho stylu jízdy s využíváním potenciálu síly vozidla. Upravený software dá motoru více kw a nemusí se do kopců tkz. dusit. Motor je celkově svižnější, lépe reaguje na plyn a v kopcích můžete jed i na vyšší rychlostní stupeň. Je dokázáno, že na upraveném vozidle dochází i k měnšímu opotřebení součástek a dalších věcí. Důležité je dodržovat servisní intervaly a výmeny olejů a dalších kapalin.

 

  • Co po úpravě software ( chiptuningu ) kontrolujeme ?

Po provedení úpravy vozidla vždy opět provádíme diagnostiku všech jeho součástí. Zejména se věnujeme motoru, palubní desce, ale i všemu ostatnímu. Jako tlak turbodmychadla s kontrolou váhy vzduchu a pravidelným chodem motoru. Provedení diagnostiky a vymazání případných chyb, které se mohou zapsat do paměti při chiptuningu, je velice důležité.

 

  • !! Vybírejte kvalitní chiptuning a dávejte si pozor !!

Často se stává, že chiptuningové firmy diagnostiku po provedení úpravy již neprovádějí. I když se případná zapsaná závada nemusí projevit při jízdě, při nejbližší návštěvě servisu se zobrazí. V dnešní době se objevuje hodně domácích chiptuningářů, kdy tito používají úpravy s cd, které se dodávají k čínským klonům ( neoriginální chip kabel ) a mnohdy právě tyto úpravy nejsou nijak ověřeny a dokáží nepříznivě ovlivnit chod a životnost motoru. Každé vozidlo upravujeme individuálně ( vždy se použije originální software s automobilu a ten se upraví ),tedy nemůže  dojít k záměně za jiný firmware, tak jak to provádějí někteří úpravci, za vidinou získání peněz. Vyvarujte se montáži  tzv. POWERBOXŮ, tyto levné krabičky jen klamou vstupní informace do motoru. Cenově se pohybují srovnatelně s cenami chiptuningu. Ale pozor !! Tyto mohou výrazně ovlivnit životnost a chod motoru. Již jsme několik POWERBOXŮ  odstanili a upravili podle našich parametrů. Zákazník poznal snížení spotřeby a snížení nadměrné kouřivosti. S tohoto důvodu nedoporučujeme montáž uváděných boxů.

 

!!! Nově montáž SWITCHER FLASH TUNING !!!

Tato věc slouží , že zákazník dokáže za jízdy přepnout originální flash a upravený flash ( čip ), ihned dojde tedy ke zvýšení výkonu od původního seriového programu , není znatelný žádný výpadek motoru. Do Switcheru se může nahrát i upravený software a ještě silnější pokud zákazník chce někdy razantněji jezdit. Montáž se provádí v řídící jednotce, kdy do prostor ridiče je přiveden vypínač a 2 barevná dioda ,která indikuje právě spuštěný flash v jednotce, montáž provádíme puze u jednotek EDC15 (2000-2005, rv.). Cena uvedena v našem cenníku.

 

  • Upravy provádíme za pomocí různých editačních programů a přístrojů !

 

 

 

!!!!! CENIK PRACÍ NAJDETE NA HLAVNÍ STRÁNCE !!!!!!